Otomotivde ” Eşdeğer Parça” sertifikasyonu konuşuldu

Organizasyonunda sigorta sektörünü temsilen TSB ve OSEM yöneticilerinin de katıldığı toplantı Ağaoğlu My City Hotel de gerçekleştirildi. TSE nin son altı ayda “eşdeğer parça” sertifikasyonuna yönelik yapmış olduğu çalışmaların anlatıldığı toplantıya sigor

13 ocak 2015 te Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ve 1 haziran 2015 de hayata geçirilen 2015/2 tarihli genelgeye istinaden 2 yıl süreyle parça sertifikasyon yetkisi verilmiş olan TSE son altı aydır konuyla ilgili yapılanları sektörle paylaştı.

TSE Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkez Başkanı M.Nihat Kölük tarafından yapılan sunumda bugüne kadar 25 adet parçanın belgelendirildiği ve buna ilave olarak da 174 adet yedek parçanın sürece dahil edildiği bilgisi verildi.

Belgelerin 4 yıl geçerli olduğu belgelendirme çalışmalarının ise yaklaşık 2-4 ay sürdüğü ifade edildi.

Toplantıya sigorta şirketlerinin hasar yöneticileri yanısıra eşdeğer parça danışma kurulu temsilcileri de katıldı.

“Eşdeğer parça danışma kurulu ” tarafından TSE nin talebiyle düzenlenen organizasyonun sektör adına temsilciliğini ise TSB Koordinatörü Alper Tan ve TSB tarafından kurulan OSEM Oto yedek parça ve Servis Sertifikasyon Merkezi yöneticisi Ekrem Çankırlı yaptı.

Kaynak: Sigortacilik.net

Diğer Haberler